Члан Градског већа за привреду Милорад Радојевић присуствовао је свечаном отварању 22. Међународног фестивала вина „Интерфест“, који се од 18. до 20. јуна одржава на Тргу слободе у Новом Саду.
Поводом отварања фестивала, Радојевић је истакао да Град Нови Сад препознаје значај виноградарства и винарства као важног сегмента локалне привреде и туристичке понуде.
– Интерфест је једна од манифестација која успешно повезује привреду, пољопривреду и туризам и доприноси промоцији домаћих произвођача и винске културе. Нови Сад и Фрушка гора су препознатљиви по својој винској традицији, а Град континуирано подржава развој овог сектора како кроз туристичку промоцију, тако и кроз конкретне подстицајне мере намењене винарима – рекао је Радојевић.
Он је подсетио да Град Нови Сад од 2022. године реализује програм подршке винарима који обухвата суфинансирање набавке опреме за производњу вина, опремање дегустационих сала и маркетиншке активности.
– За ове намене је у периоду од 2022. до 2025. године издвојено скоро 24 милиона динара. На тај начин помажемо нашим винарима да унапреде производњу, прошире туристичку понуду и додатно ојачају своју позицију на тржишту – нагласио је Радојевић.
Он је додао да резултати које Нови Сад бележи у области привреде потврђују значај континуиране подршке предузетништву, пољопривреди и туризму.
– Данас на територији Града послује готово 29.000 активних предузетника и око 11.000 привредних друштава. Наставићемо да стварамо услове за развој локалне привреде и подржавамо привредне гране које доприносе економском развоју и препознатљивости Новог Сада, међу којима винарство има значајно место – рекао је Радојевић.
Интерфест 2026 траје до 20. јуна, сваког дана од 19 до 24 часа на Тргу слободе, а улаз за све посетиоце је бесплатан.
Извор/Град Нови Сад


Leave a Reply